Apel z okazji 11 listopada

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką wychowawczyni Ewy Wojtarowicz przygotowali część muzyczno- artystyczną. Wszyscy oglądający akademię mieli okazję przypomnieć sobie losy Polaków w walce o niepodległość. Ich losy zostały szczegółowo przedstawione i każdy z widzów miał okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat historii naszego kraju. Można by powiedzieć, że była to kolejna lekcja historii w naszej szkole, lecz przeprowadzona przez przez uczniów. Przesłaniem akademii oprócz przypomnienia o tak ważnym święcie było uświadomienie kolejnemu młodemu pokoleniu, że Ojczyzna to wspólny obowiązek wszystkich Polaków, to pamięć o bohaterach tych Wielkich i Tych nieco zapomnianych, którym obecne pokolenia zawdzięczają pokój, bezpieczeństwo i stabilizację.

Response code is 400