Apel z okazji 11 listopada

Dnia 8 listopada odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uczniowie klasy III G pod opieką wychowawczyni Agnieszki Wiatr przygotowali montaż słowno – muzyczny. Zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia ciekawego programu artystycznego odwołującego się do zmagań Polaków w walce o uzyskanie wolności począwszy od upadku Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVIII, aż do wydarzeń lat osiemdziesiątych XX wieku. Akademia była wspaniałą powtórką z historii upamiętniającą walkę wielu pokoleń Polaków o powrót Ojczyzny na mapę Europy, troskę o utrzymanie języka polskiego, zabiegi dyplomatyczne, które doprowadziły do tego, że żyjemy w wolnym kraju. Przesłaniem akademii oprócz przypomnienia o tak ważnym święcie było uświadomienie kolejnemu młodemu pokoleniu, że Ojczyzna to wspólny obowiązek wszystkich Polaków, to pamięć o bohaterach tych Wielkich i Tych nieco zapomnianych, którym obecne pokolenia zawdzięczają pokój, bezpieczeństwo i stabilizację.

Response code is 400