Kwiecień miesiącem pamięci narodowej

15 kwietnia 2016 r. odbyła się akademia ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa. Przypadająca w kwietniu br. 76 rocznica zbrodni katyńskiej po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tam, na obcej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. (…)
Uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy Wacława Gucwy przypomnieli te wydarzenia w formie wspomnień, wierszy i piosenek.
Przypomnieli również o tragedii, jaka dotknęła polski naród 10 kwietnia 2010 roku, kiedy o godz. 8:41 doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. W drodze na uroczystości upamiętniające pomordowanych na ziemi katyńskiej Polaków, zginęło 96 osób. Byli to czołowi polscy działacze, przedstawiciele inteligencji i politycy z prezydentem Rzeczpospolitej Lechem Kaczyńskim na czele. Ofiary tej katastrofy uczczono minutą ciszy.

Response code is 400