Pasowanie Pierwszoklasistów

Dnia 12.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Brzanie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia 11 pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I pod okiem wychowawczyni przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się dużą wiedzą o kraju, funkcjonowaniu w szkole, bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Mimo stresu związanego z publicznym występem Pierwszaki świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Obecni na uroczystości rodzice, nauczyciele oraz uczniowie nagrodzili występujących gromkimi brawami. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły p. Andrzej Skórski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA” – mówił p. Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion Pierwszaków.

Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

                                  Wychowawczyni klasy I
mgr Małgorzata Kowalska. 

Response code is 400