Akademia o patronie Szkoły Podstawowej Mikołaju Koperniku

19 lutego 2017 roku minęła 544 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Brzanie odbyły się obchody Święta Patrona Szkoły, w których wzięła udział cała społeczność uczniowska klas 0 – VI wraz z nauczycielami. Zgromadzeni mieli  przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany  na tę okazję przez uczniów klasy V pod opieką wychowawcy Agnieszki Wiatr. Prowadzący w swoim wystąpieniu przypomnieli sylwetkę Patrona- Mikołaja Kopernika, podkreślili jego rolę jako wielkiego uczonego oraz wzoru do naśladowania dla wszystkich uczniów.

W czasie uroczystości miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom turnieju wiedzy przeprowadzonego tydzień wcześniej wśród uczniów klas IV – VI. Rozstrzygnięto również i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego  „Mikołaj Kopernik w mojej wyobraźni”.

W konkursie wiedzy  I miejsce zajęła Kinga Ligęza z klasy V. Na drugim miejscu uplasowali się  równorzędnie: Julia Sarkowicz (kl. V), Iwo Gucwa (kl. V), a także Kasia Padoł z klasy VI.  III miejsce zajęła Kamila Śliwa (kl. VI).

Prace plastyczne zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – III, oraz IV – VI.

W kategorii klas 0 – III:
I miejsce – Agata Gryzło (kl. III), oraz ex aequo Rafał Ojczyk (kl. III).
II miejsce – Kamil Skoczeń (kl. I)
III miejsce – Katarzyna Pater (kl. II)

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Kinga Ligęza i Julia Sarkowicz (kl. V) oraz ex aequo Iwo Gucwa I Artur Dębosz (również kl. V)
II miejsce – Adrian Mucha (kl. IV)
III miejsce – Oliwia Semla (kl. IV)

Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, zwycięzców nagrodami książkowymi, a pozostałych słodkimi upominkami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonane prace, gratulujemy zwycięzcom.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6390032057511365825?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba