Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”

,,Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje – w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych (…) Jim Trelease

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Brzanie 8 czerwca przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie: ,, Jak nie czytam, jak czytam ”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa nie tylko wśród uczniów, ale w całym społeczeństwie.

Motywem przewodnim niecodziennego wydarzenia czytelniczego w naszej szkole stała się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym każda klasa przygotowała plakat z zaakcentowaniem tematyki patriotycznej. Prace uczniowskie zaprezentowano na specjalnej wystawce. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczął się happening na szkolnym boisku. Uczniowie w większości ubrani w kolorach barw narodowych utworzyli serce obok napisu ,,CZYTAM”,  wykonanego również przez uczniów z otwartych książek. Kulminacyjnym punktem imprezy było głośne czytanie fr. ,, Kamieni na szaniec ” przez dyrektora szkoły Pana Andrzeja Skórskiego, a potem jednoczesne czytanie uczestników akcji.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6566865821200205585?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba