Czytanie uskrzydla

Do 5 czerwca odbywał się w Polsce XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom- największe doroczne święto kampanii czytania, obchodzone w tym roku pod hasłem „Czytanie uskrzydla”. Nasza szkoła- w ramach szkolnego programu „Książki naszych marzeń”- również przyłączyła się do tej akcji organizując  spotkanie czytelnicze, na które zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Gościliśmy byłą panią dyrektor Marię Myśliwiec  oraz pana Antoniego Durlaka.

Na wstępie w krótkiej inscenizowanej  konferencji prasowej z Hansem Christianem Andersenem uczniowie klasy IV przybliżyli najmłodszym dzieciom postać sławnego baśniopisarza. Aby  dzieci lepiej mogły wczuć się w fabułę słuchanego tekstu, koledzy i koleżanki z klas starszych przebrali się za postacie z czytanych baśni. Po czym zaproszeni goście odczytali „Calineczkę” oraz „Dziewczynkę z zapałkami”.

Na zakończenie głos zabrał pan Antoni Durlak. Serdecznie podziękował za zaproszenie, a  zwracając się do dzieci, starał się im ukazać, jak wartościowym elementem w życiu każdego człowieka jest czytanie. Zachęcił ich do czytania w domu ulubionych książek wspólnie z rodzicami.

Spotkanie było bardzo  udane, a przybyli goście otrzymali ogromne brawa.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6293016263381851937?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba