Dzień Kobiet

,,Największą zaletą kobiety jest właśnie być kobietą”.

        8 marca 1908 roku w Nowym Jorku w jednej z fabryk kobiety ciężko pracujące za marne grosze, postanowił upomnieć się o swoje prawa. Zastrajkowały, a właściciel fabryki, chcąc uniknąć skandalu, po prostu zamkną je w niej. Wybuch pożar, w którym spłonęło 129 kobiet. Znając tę historię, możemy zrozumieć, że Święto Kobiet ma niewiele wspólnego z komunizmem i kobietą zasiadającą na traktorze, jak wielu do dziś uważa. Kobiety na całym świecie musiały protestować, siedzieć w więzieniach, a nawet umierać, po to, aby dziś każda z nas mogła żyć inaczej. Kto wie, jakby wyglądał świat, gdyby kobiety nie walczyły o godne traktowanie. 
       W Zespole Szkół w Brzanie, jak co roku uczciliśmy Święto Kobiet programem artystycznym przygotowanym przez Szkolny Zespół Teatralny pod kierunkiem pani Elżbiety Alicji Śliwa. W prezentacjach muzyczno-tanecznych obok chłopców występowały także dziewczyny, mając możliwość zaprezentowania swoich talentów, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6259765450827677889?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba