Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „YOU CAN SING”

Dnia 18 maja 2016 r. w Domu Ludowym w Wilczyskach odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „YOU CAN SING” klas I-III, którego organizatorką była mgr Katarzyna Ligęza – nauczycielka języka angielskiego w Wilczyskach.

W konkursie brali udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Bobowa. Uczestnicy przygotowali utwory w języku angielskim, mogli występować solo lub w duetach, z podkładem lub ac-apella.
Szkołę Podstawową w Brzanie reprezentowali:
· Michał Garduła (klasa II) – zaśpiewał piosenkę In the morning;
· Emilia Król i Oliwia Semla (klasa III) – wykonały utwór Let it go.
Uczeń Michał Garduła zajął 3 miejsce. W przygotowaniach do konkursu dzieciom pomagała pani mgr Mariola Skoczeń.
Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs organizowany również przez Szkołę Podstawową w Wilczyskach, adresowany do uczniów klas IV-VI z terenu gminy Bobowa, który odbył się w maju bieżącego roku. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować makiety/ miniatury słynnych budowli lub zabytków architektury brytyjskiej.
III miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły, wykonując następujące budowle:
· Iwo Gucwa (klasa IV) – Tower of Bridge;
· Katarzyna Padoł (klasa V) – London Eye.
Opiekę nad uczniami przygotowującymi się do tego konkursu sprawowała nauczycielka języka angielskiego – pani mgr Katarzyna Semla-Oratowska. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6287959706859842449?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba