I miejsce dla Joanny Mierzwa w XII Gminnym Konkursie Ekologicznym

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilczyskach obyła się już 12 edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego, w którym wzięło udział 36 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Bobowa.

Tegoroczne pytania obejmował zakres wiedzy z ochrony i funkcji lasu, a ich opracowaniem zajął się pracownik urzędu gminy w Bobowej – Barbara Falisz. Jury konkursowe składało się z nauczycieli reprezentacyjnych poszczególne szkoły oraz leśnika z Nadleśnictwa w Gorlicach – Karola Bajorek, specjalisty ds. służby leśnej. Po zmaganiach z testem wiedzy uczniowie wzięli udział w prezentacji pt. „Co daje nam Las jako społeczeństwu?” przygotowanej i poprowadzonej w bardzo ciekawy sposób przez leśnika.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali burmistrz gminy Bobowa Wacław Ligęza oraz przewodniczący rady miejskiej w Bobowej Stanisław Siedlarz.

Uczestnicy byli podzieleni na kategorie: szkoły ponadgimnazjalne, szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe.

W kategorii szkoły gimnazjalne nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach:
1 miejsce Ex aequo – Joanna MIERZWA, ZS Brzana- opiekun Katarzyna Sowa
1 miejsce Ex aequo – Arkadiusz WOJTAS, ZS nr 1 w Bobowej – opiekun Teresa Pres
2 miejsce Ex aequo – Jolanta KRUCZEK, ZS nr 1 w Bobowej – opiekun Teresa Pres
2 miejsce Ex aequo – Kinga KLOC, ZS Brzana- opiekun Katarzyna Sowa
3 miejsce – Dawid SZCZEPANEK, ZS Brzana- opiekun Katarzyna Sowa

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani książkami oraz albumami związanymi tematycznie z konkursem, a zwycięzcy wezmą udział w kolejnym etapie konkursu na szczeblu powiatu. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Bobowej. Poczęstunek dla uczestników przygotowała i sfinansowała Rada Rodziców w Wilczyskach.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5847124153167849585?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba