I miejsce Julii Sarkowicz w Powiatowym Konkursie Ekologicznym – 2019

W piątek, 17 maja 2019 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum z powiatu gorlickiego.
Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Bobowa i Szkoła Podstawowa w Bobowej.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów – reprezentantów 10 gmin powiatu gorlickiego. Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu gminnego Julia Sarkowicz i Kinga Ligęza z kl.7 szkoły podstawowej.
Temat przewodni konkursu to: „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”. Uczniowie rozwiązywali test z podanej tematyki, opracowany przez niezależną komisję konkursową. W czasie sprawdzania prac przez komisję uczestnicy konkursu odwiedzili „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Po powrocie z wycieczki dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród.

Laureaci konkursu:

I miejsce ex aequo
– Julia Haberek – ZSP Strzeszyn (opiekun Anna Lipa)
Julia Sarkowicz – SP Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

II miejsce ex aequo
– Kamila Gryboś – ZSP Libusza (opiekun Justyna Rutana)
– Kamila Kędzior – SP Dominikowice (opiekun Anna Ziemba)

III miejsce
– Paweł Cymbała ZSP Łosie (opiekun Renata Hryc)

V miejsce – Kinga Ligęza – SP Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

 

Gratulujemy!!!

Może Ci się również spodoba