II Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

Drugiego czerwca w Zespole Szkół w Bobowej odbył się II Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którego celem jest kształtowanie właściwej postawy w nagłych przypadkach zagrożenia życia oraz doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, części teoretycznej składającej się z testu zamkniętego, oraz części praktycznej w której uczniowie wykazywali się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy, wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie medycznym oraz opatrywaniu ran poszkodowanego. Wiedzę i umiejętności uczniów w części praktycznej oceniał Ratownik Medyczny pan Stanisław Domin.

Uczniowie Naszego Gimnazjum pod kierunkiem Tomasza Magiery zajęli pierwsze miejsce drużynowo, oraz indywidualnie zajmując odpowiednio pierwsze miejsce Andrzej Ćwiklik, drugie Stanisław Ojczyk. Natomiast młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej zajęli drugie miejsce drużynowo, oraz indywidualnie drugie miejsce zajęła Kinga Ligęza, natomiast wyróżnienie otrzymał Artur Dębosz. Gratulujemy osiągniętych wyników.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6428265646118534657?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba