II językowy konkurs czytelniczy

W dniu 18 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się II Językowy Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego i niemieckiego. Uczestnicy z klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum mieli za zadanie przeczytanie książki w języku obcym a następnie przystąpienie do testu sprawdzającego znajomość treści lektury oraz ich wiedzę leksykalną i gramatyczną z danego języka.

W kategorii język angielski uczniowie z SP przeczytali dwa opowiadania Johna Irvinga „Rip Van Winkle” i „The Legend of Sleepy Hollow”. Uczniowie z Gimnazjum przeczytali powieść „Lorna Doone” R.D. Blackmore’a.

W kategorii język niemiecki uczniowie Gimnazjum przeczytali powieść Gotfrieda Augusta Bürgera „Baron von Münchhausen und seine wundersamen Geschichten”.

Ostatecznie do konkursu przystąpiło 8 osób ze SP (język angielski) i 11 osób z Gimnazjum (język angielski) oraz 8 osób z Gimnazjum ( język niemiecki).

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Katarzyna Semla-Oratowska (język angielski), Mariola Skoczeń (język angielski) oraz Katarzyna Libront (język niemiecki).

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa – Język angielski
I miejsce – Stanisław Ojczyk (kl. VI)
II miejsce – Zuzanna Pater (kl. VI)
III miejsce – Katarzyna Padoł (kl. V)

Gimnazjum – Język angielski
I miejsce – Natalia Job (kl. I)
II miejsce – Katarzyna Kloc (kl. II)
III miejsce – Weronika Bartoszek (kl. III)

Gimnazjum – Język niemiecki
I miejsce – Justyna Radzik (kl. III)
II miejsce – Nicole Mól (kl. II)
III miejsce – Adrian Myśliwiec (kl. III)

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów zapraszamy w przyszłym roku.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6298587868167093505?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba