Księga Lasu – Spektakl w Teatrze L. Solskiego w Tarnowie

Dnia 07.03.2017 r. dzieci klas I-III Zespołu Szkół w Brzanie odwiedziły teatr im Ludwika Solskiego w Tarnowie. Obejrzały  sztukę teatralno- muzyczną ,,Księga lasu”. Sztuka opowiada o uschniętym, prastarym lesie w którym panuje martwa cisza. Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i straciło głos. To wtedy z lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki. Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa.
W czasie  wędrówki trafia w sidła Pająka, a także  na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca. Dzielny Drwal odnajduje trzy zaczarowane kwiaty i poznaje zaklęte w nich czarodziejskie słowa-klucze do szczęśliwego życia. Echo odzyskuje głos, a las wraca do życia i na nowo rozkwita. Gra aktorów, pełna swobody i naturalności, wywołała na twarzach dzieci radość, a także przerażenie i strach. Po przedstawieniu dzieci podziękowały aktorom gromkimi brawami. To przedstawienie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Może Ci się również spodoba