Magia Świąt – spotkanie przedświąteczne

Uczniowie  klasy II Gimnazjum  pod kierunkiem wychowawcy Beaty Myśliwiec realizowali  zadania projektu czytelniczego” Boże Narodzenie w literaturze”.

Boże Narodzenie  jest częstym motywem podejmowanym w literaturze  – zarówno polskiej, jak i powszechnej. Ze wszystkich świąt kościelnych to właśnie ono cieszy się największą popularnością wśród powieściopisarzy i poetów. Z pewnością duży wpływ na to ma niezwykła magia tych świąt i ludzi, którzy tworzą niepowtarzalny klimat. Pod koniec grudnia, niemal w każdym zakątku świata, w powietrzu unosi się cudowna aura przyjaźni, radości i ciepła domu rodzinnego. Wszyscy są sympatyczniejsi, milsi i lepsi od tych, jakich znamy na co dzień. To właśnie ten wspaniały czar Świąt Bożego Narodzenia inspiruje artystów do tworzenia.

Uwieńczeniem projektu był montaż słowno-muzyczny przygotowany dla  nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej. Uczniowie recytując wiersze, przedstawiając typowe obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe oraz historie związane z tym okresem wprowadzili wszystkich w klimat zbliżających się Świąt. Wspólne spotkanie umilił koncert kolęd w wykonaniu uczennic klasy II i III gimnazjum.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli  dyrektorowi szkoły oraz wszystkim nauczycielom życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

Na koniec wręczono nagrody książkowe dla laureatów konkursu literackiego.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6366513955279392977?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba