Mam Talent

Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbyła się świąteczna edycja pierwszego w historii naszej szkoły konkursu Mam Talent. W uczestników wcielili się oczywiście uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali  oni swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, choreograficzne. Konkurs poprzedzony był eliminacjami wstępnymi.  Nie ma sceny bez oceny również i w naszym konkursie wykonawców oceniało jury w następującym składzie:

  • Pan Dyrektor – przewodniczący jury
  • Ksiądz Damian Płaza – członek jury
  • Justyna Ciepielowska – przewodnicząca Rady Rodziców

Podczas poszczególnych występów jury zwracało uwagę m.in. na oprawę wokalną, instrumentalną, strój uczestników, ogólne wrażenia estetyczne.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy I: Dominik Olszewski, który wykonał pastorałkę „Był pastuszek bosy”; Julia Job zaśpiewała utwór „Pada śnieg” oraz Szymon Ziomek kolędę „Świeć gwiazdeczko świeć”.

Następnie na scenie pojawiła się klasa III, którą mieliśmy okazję zobaczyć w aranżacji wokalno – instrumentalnej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. W kolejnym występie zaprezentowała się Milena Ojczyk  w choreografii baletowej do piosenki zespołu Pectus „Pierwsza z gwiazd” . Towarzyszyły jej Patrycja Paradowska, Maria Sarkowicz oraz Sylwia Maciaszek.

Kolejni uczestnicy – klasa IV – wykonała piosenkę świąteczną „Nie miały Aniołki choinki na Święta” oraz pastorałkę „Od serca do ucha”.

Klasa V –nasi kolejni wykonawcy – zaśpiewali piosenkę „Skrzypi wóz, wielki mróz” zespołu Enej. Wysłuchaliśmy także w ich wykonaniu pastorałkę „Jam jest Dudka”.

W kolejnym występie zaprezentowała się klasa VI , która zaśpiewała pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”. Następnie na scenie wystąpiła Matylda Juruś wraz ze wsparciem koleżanek i kolegów z klasy. Matylda zaśpiewała utwór „Tylko jedna jest taka noc”. Kolejny występ to także reprezentacja klasy VI z głównym solistą Michałem Garduła i utwór „Hej kolęda, kolęda”.

Następnie na scenie powitaliśmy klasę VII, która wykonała 3 utwory na flet. Były to kolejno: „Gdy śliczna panna” z podkładem półprofesjonalnym, „Do szopy hej pasterze” z podkładem profesjonalnym oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” z podkładem  półprofesjonalnym.

Ostatni uczestnicy konkursu to reprezentacja klasy VIII: Kinga Ligęza i Julia Sarkowicz. Uczennice zaprezentowały utwór „Kolęda dla nieobecnych”. Warto tutaj zaznaczyć, że muzykę do tego utworu napisał Zbigniew Preisner – światowej sławy kompozytor, który pochodzi z Brzanej.

Po kilkunastominutowej przerwie, w trakcie której jury udało się na obrady poznaliśmy wyniki konkursu. Prezentowały się one następująco:

W kategorii zespołu:

  • I miejsce: klasa IV
  • II miejsce: klasa VII
  • III miejsce: klasa V

W kategorii solisty:

  • I miejsce: Matylda Juruś z klasy VI
  • II miejsce: Milena Ojczyk z klasy III
  • III miejsce: Dominik Olszewski z klasy I

Wyróżnienie: Michał Garduła z klasy VI

Finaliści otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestników za wspaniale występy.

Organizatorami konkursu były mgr Agnieszka Śliwa – Klara oraz mgr Katarzyna Libront.

(tekst przygotowała p. Katarzyna Libront)
(fot. Paweł Szymanek)

Może Ci się również spodoba