O Koperniku dla Kopernika – dzień patrona

„O Koperniku dla Kopernika”

W przeddzień urodzin patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Alicji Śliwa przedstawili spektakl ,, Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię ‘’. W inscenizacji pokazano życie wybitnego astronoma od wczesnej młodości aż do śmierci. Kopernik był zwyczajnym dzieckiem, później młodym człowiekiem ciekawym świata, pilnym uczniem, a nade wszystko wnikliwym obserwatorem. Sława Kopernika związana jest z opracowaną przez niego astronomiczną teorią heliocentryczną. Zapewniła ona Kopernikowi miejsce w gronie najwybitniejszych naukowców w dziejach ludzkości, a nam Polakom powodów do dumy. Toruń, to miejsce urodzin naszego astronoma, ale także miasto znane od wieków z wyrobu pierników, których smak z pewnością nie był obcy najsłynniejszemu mieszkańcowi tego miasta. Z racji tej, że świętowaliśmy urodziny patrona szkoły, uczniowie na zakończenie zaprosili nauczycieli i swoich kolegów na degustację przygotowanych własnoręcznie pierniczków.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6252584582965914721?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba