Ogólnopolskie wybory książek

Nasza Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji ,,Ogólnopolskie Wybory Książek” organizowanej przez redakcję miesięcznika ,,Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję ,,Biblioteki Szkolne Online”. Patronem wyborów została minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Celem tego przedsięwzięcia było:
– poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów;
– dostosowanie księgozbioru bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów;
– promocja czytelnictwa;
– promocja bibliotek w środowisku szkolnym,
– kształtowanie postaw obywatelskich.
Panie Elżbieta Alicja Śliwa i Beata Myśliwiec zajęły się organizacją i przeprowadzeniem wyborów, które odbyły się 19 marca 2015 roku.
Dzieci klas I-III, IV-VI oraz młodzież klas I-III Gim. miały okazję do zaprezentowania swoich preferencji czytelniczych. Na tej podstawie sporządzono szkolny wykaz najciekawszych książek, który z wymaganą dokumentacją został przekazany drogą elektroniczną organizatorom inicjatywy.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6129735590408510593?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba