Otwarcie kompleksu sportowego

Czwartkowe przedpołudnie, piękny, słoneczny dzień. Dla uczniów, nauczyciel, rodziców Zespołu Szkół w Brzanie dzień wyjątkowy. Za chwilę nastąpi otwarcie zmodernizowanego boiska sportowego i nowo wybudowanego placu zabaw. Uczniowie i nauczyciele ustawieni na płycie boiska do siatkówki w napięciu oczekują na gości, którzy zjawiają się tuż przed godz. 11. Są to pan burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Siedlarz, senator Stanisław Kogut, posłanka Barbara Bartuś, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Roman Dziubina, pracownicy Urzędu Miejskiego sprawujący nadzór nad przebiegiem budowy, sołtysi i dyrektorzy szkół oraz księża. Na wstępie dyrektor szkoły pan Andrzej Skórski wita przybyłych gości, poczym głos zabiera burmistrz Wacław Ligęza, który relacjonuje krótko historię budowy tegoż obiektu, przedstawia zaproszonych gości i następuje ceremonia otwarcia. Przecięcia wstęgi dokonują panowie Wacław Ligęza, Stanisław Kogut, Roman Dziubina, pani Barbara Bartuś oraz dyrektor szkoły Andrzej Skórski i uczennica kl. 2 Gim. Weronika Garduła. Następnie ksiądz proboszcz Marian Jedynak przeprowadza ceremonię poświęcenia obiektu. Uroczystości cały czas towarzyszą media – Gorlicka Telewizja Internetowa, Regionalna Telewizja Gorlicka i Gazeta Krakowska. Na koniec młodzież przedstawiła krótki pokaz sportowo-taneczny.

Goście zmuszeni byli szybko opuścić naszą szkołę, ponieważ tego dnia dokonywano otwarcia jeszcze pięciu kompleksów sportowych na terenie gminy. Ta podniosła uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, pracowników szkoły jak i mieszkańców wsi. A co jednak najważniejsze pozostanie piękne boisko sportowe i plac zabaw, które służyć będą całej społeczności przez wiele lat.
Elżbieta Alicja Śliwa
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5847109078908843121?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5847109772106768433?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba