Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Dnia 6.06.2019r. dzieci pierwszokomunijne z Bobowej i Brzanej wraz z rodzicami, księdzem Proboszczem, ks. Jarosławem Kokoszką i wychowawczynią panią Anną Magiera udały się na pielgrzymkę, aby podziękować za pierwsze spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii. Początkowym punktem wyjazdu był pobyt w Wał Rudzie, czyli miejscu urodzin błogosławionej Karoliny. Pielgrzymi zwiedzili dom rodzinny Kózków oraz poznali warunki  domowe w jakich żyła i wychowywała się  Karolina. Niesamowitym uczuciem była możliwość stania blisko gruszy, przy której kiedyś ta młoda dziewczyna katechizowała swoich rówieśników. Następnie w zadumie i modlitwie każdy wyruszył do pobliskiego lasu, na szlak stacji śmierci Karoliny. Po zakończonej wędrówce uczestnicy pielgrzymki udali się do Sanktuarium w Zabawie – jedynego takiego na świecie, gdzie w ołtarzu spoczywają doczesne szczątki błogosławionej, która była jednocześnie parafianką tegoż kościoła. To właśnie tam, dzieci w strojach komunijnych wzięły udział we Mszy św. która poprzedzona była spotkaniem
z przewodnikiem i jego opowieściami o życiu młodej Karolinki. Potem pielgrzymi podziwiali różne wystawy, Pomnik Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Przemocy, a także zakupili pamiątki. Po oficjalnej części pielgrzymki, wszyscy udali się do  Brzeska na posiłek w McDonaldzie, a później do kina na fantastyczną bajkę pt. „Pokemon: Detektyw Pikachu”. Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi i ks. J. Kokoszce za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu bogatego w duchowe przeżycia, wspólny śpiew i modlitwę.

Może Ci się również spodoba