Półkolonia

Szkoła Podstawowa w Brzanie w minione wakacje była organizatorem półkolonii dla dzieci rolników z terenu naszej gminy. Półkolonia odbyła się w dniach 1 – 14 sierpnia 2013 r., a uczestniczyło w niej ogółem 40 dzieci ze szkół w naszej gminie (Siedliska, Sędziszowa, Wilczyska, Jankowa , Brzana). Jej realizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Krajowej Rady Izb Rolniczych ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Półkolonia została zrealizowana w oparciu o bazę naszej szkoły  (sale lekcyjne, sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne, boisko trawiaste do piłki nożnej i plac zabaw dla dzieci). Na czas półkolonii zostało zapewnione dzieciom wyżywienie w postaci śniadania, dwudaniowego obiadu z kompotem oraz deserem. Wyżywienie zostało zamówione w formie cateringu realizowanego przez Stołówkę Gminną działającą w Bobowej, a prowadzoną przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

W ramach programu kulturalno – oświatowego uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach integracyjnych, plastycznych, muzycznych. Uczestniczyli w wycieczkach turystyczno – krajoznawczych do Bobowej, Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, kopalni soli w Bochni, Jamnej oraz Nowego Sącza.

Realizowano  również zajęcia w ramach programu  promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej na które złożyły się pogadanki oraz zajęcia profilaktyczne na następujące tematy:

„Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”

„Bezpieczne zachowanie nad wodą”

„Zasady zdrowego odżywianie”

„Zasady udzielania I pomocy w nagłych wypadkach”

Zrealizowano także pobyt zdrowotny w podziemiach kopalni soli w Bochni oraz zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy dla dwóch starszych grup z wykorzystaniem pomocy przekazanych szkole przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podczas uroczystego zakończenia i podsumowania półkolonii  uczestnicy dzieląc się swoimi wrażeniami twierdzili, że miło i przyjemnie spędzili czas, wypoczęli i chętnie  spotkają się w przyszłym roku.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5917850104198829137?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba