Rajd kl. III Gimnazjum na Bartne

30 września 2014 r. uczniowie kl. III gimnazjum wyruszyli na 2- dniowy rajd śladami bitwy pod Gorlicami wraz z opiekunami: Pani Ewa Wojtarowicz, Pani Maria Gryzło, Pani Janina Abram.

Główny cel wycieczki to zwiedzenie cmentarzy z czasów I wojny światowej. Rozpoczęliśmy od cmentarza w Łużnej na Pustkach. Następnie wyruszyliśmy do muzeum w Gorlicach. Drogą widzieliśmy sporo drogowskazów wskazujących kolejne cmentarze I wojny. Pani przewodnik oprowadziła nas po wystawach muzeum. Ciekawie opowiadała o wydarzeniach, które poprzedziły wybuch I wojny światowej, a w szczególności o działaniach wojennych między 2-5 maja 1915 r.

Z kolei busem udaliśmy się do Przełęczy Małastowskiej. Zatrzymaliśmy się przy kolejnym cmentarzu I wojny. Ruszyliśmy pieszo w dalszą drogę. W czasie marszu trwała radosna atmosfera. Do Bacówki w Bartnem dotarliśmy ok. godz. 15. Finałem dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasy razem z grupą młodzieży z Garwolina. Rankiem po śniadaniu czekała nas długa wędrówka . Szliśmy, śpiewając przez Magurski Park Narodowy.

Po 5 godz. marszu dotarliśmy do miejscowości Wapienne, gdzie już czekał na nas bus.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i radośni planując już kolejną wycieczkę.

Uczniowie kl. III

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6065882552547993953?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba