Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Brzanie zapoczątkowała uroczysta Msza Św. o godz. 8 w Kościele Parafialnym w Bobowej, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i wychowawcy klas. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Dyrektor szkoły pan Andrzej Skórski przywitał wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie maluchy, które rozpoczynają naukę w tym roku szkolnym. Miłe słowa skierował także do uczniów kl. I Gimnazjum z Jankowej, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg nowej szkoły. Następnie minutą ciszy uczczono 73 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Kontynuując wystąpienie dyrektor zwrócił uwagę na główne kierunki pracy w tym roku szkolnym. Przypomniał, że kl. IV realizuje nową podstawę programową, zachęcał uczniów do licznego udziału w konkursach przedmiotowych, wiedzy i sportowych, rozwijania swoich zainteresowań w kółkach przedmiotowych. Zarówno uczeń zdolny jak i potrzebujący pomocy może liczyć na pomoc nauczycieli, w ramach godzin realizowanych z art. 42. „Będziemy się starać tak pracować, by wyniki w nauce i egzaminach osiąganych przez uczniów były wysokie”- zadeklarował dyrektor szkoły. W dziedzinie wychowawczej szczególnie zaakcentował działania patriotyczne poprzez przygotowanie i udział uczniów w akademiach. W kwestii opiekuńczej sprawą priorytetową jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na wszystkich zajęciach organizowanych przez szkołę, bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły ,odbieranie dzieci poniżej 7-ego r. życia przez rodziców. W szkole obecnie trwają jeszcze prace modernizacyjne w pomieszczeniu kuchennym i sali w celu dostosowania ich do wydawania ciepłych posiłków w ramach dożywiania. Prace zostaną zakończone z dniem 28 września, do tej pory dzieci będą otrzymywać drożdżówki. Z początkiem roku rusza pomoc logopedyczna dla dzieci 5 i 6-letnich oraz rekrutacja uczniów kl. I do projektu „Indywidualizacja nauczania”. Rozpoczyna się także procedura składania wniosków o stypendia i do wyprawki szkolnej. Kończąc wystąpienie dyrektor podziękował rodzicom, którzy w maju wzięli udział w zewnętrznej ewaluacji szkoły i wypełnili ankiety. Zachęcał rodziców do częstych kontaktów ze szkołą osobistych lub telefonicznych. Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami.

Elżbieta Alicja Śliwa
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5847107919038704337?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba