Ślubowanie pierwszoklasistów

Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą.
Jak im tu będzie? – Chyba wesoło!

A. Szeyerowa „Pierwszaki”


21 października 2014 r, w Szkole Podstawowej w Brzanie zabrzmiało gromkie „Ślubujemy!” To „pierwszaki” stały się „prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami.” Uroczyste przyjmowanie „pierwszaków” do społeczności szkolnej rozpoczął Pan dyrektor szkoły, który powitał gorąco rodziców, nauczycieli , uczniów klas 0-4, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów, którym „oddał głos.

Dzieci pięknie się przedstawiły, śpiewały piosenki i recytowały wiersze.

Wreszcie nadszedł najważniejszy moment uroczystości. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan dyrektor, dotykając olbrzymim ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych..

Miłym akcentem kończącym uroczystość były życzenia i upominki od rodziców i spotkanie z nimi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Mamy.

Pierwszakom GRATULUJEMY zostania uczniami i życzymy jak najlepszych wyników w nauce.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6072906731886473697?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba