Swięto Patrona Szkoły Podstawowej

Dnia 20 lutego 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Patrona Szkoły tj. rocznicy urodzin polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Uczniowie klasy V przybliżyli najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego uczonego, jego dokonania, zaprezentowali wiersze oraz przedstawili krótką scenkę z wczesnego dzieciństwa Mikołaja Kopernika. W klimat tych niezwykłych czasów wprowadziła wszystkich dworska muzyka renesansowa.

Biblioteka Szkolna w styczniu ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów SP w dwóch kategoriach: klasy I-III: „Portret Mikołaja Kopernika”, Klasy IV-VI: „Działalność Mikołaja Kopernika”.

Komisja w składzie: p. Agnieszka Śliwa-Klara, p. Elżbieta Alicja Śliwa i p. Beata Myśliwiec wyróżniła prace następujących uczniów:
Job Klaudia – kl. II
Padoł Katarzyna- kl. III
Pater Zuzanna- kl. IV
Padoł Weronika – kl. VI
Job Natalia- kl. V
Zieleń Maria- kl. V

Dyrektor szkoły mgr Andrzej Skórski wręczył zwycięzcom nagrody – książki, które w zabawny, lekki sposób opowiadają o życiu, dokonaniach i czasach jednego z najwybitniejszych Polaków. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5982563668344266129?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba