Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię”

Dnia 9 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Brzanie odbył się apel poświęcony Mikołajowi Kopernikowi – wielkiemu astronomowi, a zarazem patronowi szkoły.

Przeprowadziła go klasa piąta przygotowana przez wychowawczynię – Marię Gryzło. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wraz z Dyrektorem szkoły, Andrzejem Skórskim, byli widzami przedstawienia, które oprócz informacji o astronomie zawierało elementy humorystyczne. To właśnie kapryśny wnuk uzyskuje od swojego dziadka cenne informacje na temat czasów, w których żył Kopernik, jego rodzinie, edukacji, pracy i działalności. Ten wielki człowiek jest autorem teorii heliocentrycznej, którą opisał w monumentalnym dziele „O obrotach ciał niebieskich”. Teoria obróciła o 180 stopni dotychczasowe postrzeganie budowy Układu Słonecznego.

Dzięki wysiłkowi i pracy uczniów klasy piątej, społeczność szkolna uczciła pamięć patrona szkoły i wielkiego Polaka.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6521958812716917873?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

Może Ci się również spodoba