Wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka

Dnia 9 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Wieliczki klasy VI wraz z wychowawcą, Panią Marią Gryzło i opiekunem, Panią Katarzyną Sową oraz siódemką uczniów z klas IV, V i VII.

Celem wycieczki było zwiedzenie wielickiej kopalni soli. Pierwszym punktem wycieczki było przejście szlakiem Trasy Turystycznej. Jej głównym punktem jest położona 101 m p.p.t. kaplica św. Kingi. Dodatkowo na Trasie podziwiano komory solankowe, jeziorka, ślady dawnych prac górniczych i życia codziennego. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła Trasa Górnicza, na której zarówno uczniowie, jak i opiekunowie, w stroju pracy górnika na własnej skórze mogli doświadczyć, jak wygląda praca pod ziemią. Pod czujnym okiem przewodnika wykonywano szereg zadań, w efekcie czego otrzymano certyfikaty „pierwszych szlifów w zawodzie górnika na Trasie Górniczej”. Po czasie spędzonym pod ziemią, ekipa wyruszyła do Tężni Solankowej, która jest położona w sąsiedztwie Szybu Daniłowicza. Z wieży widokowej podziwiano panoramę miasta i Pogórza Wielickiego. Po całym dniu wysiłku, udano się do McDonald’s, aby zregenerować siły i nabrać energii na drogę powrotną.

Wycieczka wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie. Zadowoleni, z głowami pełnymi nowej wiedzy, w dobrych humorach i miłej atmosferze, powrócono do swoich domów.

Może Ci się również spodoba