Wycieczka do Krakowa klasy IV

My uczniowie klasy IV wraz z nasza wychowawczynią i panią Marią Gryzło wybraliśmy  się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Ponieważ większość z nas jeszcze nigdy nie podróżowała pociągiem zdecydowaliśmy się na taki środek lokomocji. Wyruszyliśmy o godz. 7:34 z niewielkim opóźnieniem dotarliśmy do grodu Kraka. Przeszliśmy ulicą Floriańską do Rynku Głównego po drodze weszliśmy do Kościoła Mariackiego, przeszliśmy pod pomnik naszego wieszcza Adama Mickiewicza, a następnie przeszliśmy Sukiennice i zgodnie z zapewnieniami pani Gryzło poszliśmy do cukierni na pyszne kremówki. Następnie poszliśmy na Wawel gdzie z panią przewodnik zwiedzaliśmy Komnaty Królewskie, Skarbiec i zbrojownię. W drodze powrotnej  zaopatrzyliśmy się w pamiątki z Krakowa tj. w kusze, noże i toporki niestety drewniane. W pociągu zjedliśmy zamówione w Krakowie pizze i kebaby. Wróciliśmy do Bobowej około godziny 19.00 gdzie czekali na nas rodzice. Tak zakończyliśmy dzień pełen wrażeń.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6485216566065026145?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba