Wycieczka do Łużnej i Siar

Uczniowie klasy II i VI wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę w poniedziałkowy ranek 29 maja do Parku Linowego w Siarach. Po drodze jednak odwiedziliśmy Cmentarz wojenny Łużna-Pustki – żołnierskie miejsce pochówku z czasów I wojny światowej ofiar słynnej bitwy pod Gorlicami, która rozegrała się na tym terenie 2 maja 1915 roku. Nekropolia ta została wyremontowana w 2014 roku, a co najistotniejsze odbudowano na niej piękną gontynę, monumentalną drewnianą kaplicę niemal 25 metrowej wysokości. Spacer po cmentarnym wzgórzu był bez wątpienia piękną lekcją historii, bo jak ktoś powiedział naród nie znający dziejów staje się tylko tłumem ludzi, których nic nie łączy.

Około godziny 10 dojechaliśmy do Parku Linowego w Siarach. Park linowy to system przeszkód zawieszonych pomiędzy drzewami nad ziemią. Ogromną dawkę adrenaliny odczuwaliśmy przypięci do lin asekuracyjnych, podążając wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. Na początku było  trochę strachu , potem satysfakcja z udanego przejścia po zawieszonych nad ziemią linach.  W parku znajdują się trzy trasy o różnym stopniu trudności. Jest również trasa przygotowana specjalnie dla dzieci. Malownicze miejsce, przemiła obsługa sprawiła, że nie chciało się nam stamtąd wyjeżdżać. Na zakończenie pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasy. Potem udaliśmy się do     drewnianego kościółka filialnego św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej,  znajdującego się wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej do domu  zatrzymaliśmy się jeszcze na pyszne lody w Gorlicach.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6426571605432490449?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

Może Ci się również spodoba