Wycieczka do Niedzicy

W poniedziałek 28 maja, w piękny słoneczny poranek, uczniowie  naszej szkoły z klas II, III oraz VII wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Niedzicy . Naszym celem był Park Miniatur i Rozrywki Spiska Kraina, gdzie uczniowie z zachwytem oglądali zgromadzone zabytki z  Orawy, Spisza i Podhala.

W parku eksponowane są miniatury w skali 1:20 najważniejszych zabytków Podtatrza, w tym zamków „Dunajec”, Lubowla, zamku orawskiego, czorsztyńskiego i pienińskiego oraz Czerwonego Klasztoru, kościoła w Dębnie, dworów Tetmajerów i wielu innych. Tak ,, biskie spotkanie” z monumentalnymi budowlami sprzed wieków  zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Potem udaliśmy się do parku rozrywki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, min. golden bungee, pontonowa zjeżdżalnia, ,,Straszne kino”, park linowy. Każdy mógł szaleć ile dusza zapragnie. Następnie pieszo pomaszerowaliśmy  do zamku w Niedzicy nazywanego    ,,Dunajcem”. Został on zbudowany w XIV wieku na wysokiej górze nad Dunajcem, dziś swoje majestatyczne piękno roztacza nad Jeziorem Czorsztyńskim, gdzie na przeciwległym brzegu znajdują się ruiny zamku w Czorsztynie. Podziwiając wspaniałe widoki z zamkowego wzniesienia spacerkiem dotarliśmy nad najwyższą w Polsce zaporę w Niedzicy, której budowa trwała ponad 20 lat. Uwieńczeniem naszych wojaży stały się liczne stoiska z pamiątkami. Wycieczka była wyjątkowo udana i będziemy ją wspominać z sentymentem.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6566877221942062593?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba