Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

18 maja 2015 roku kl.II A Gimnazjum w Brzanie wraz z wychowawczynią Marią Gryzło i panią Ewą Wojtarowicz wybrała się o godz.5:15 na wycieczkę do Oświęcimia oraz Krakowa.
Głównym jej celem było zwiedzenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Obóz Auschwitz-to symbol terroru,ludobójstwa i Szoa.Został utworzony przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, włączony przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.To zarazem największe miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i Żydów.Najbardziej przerażał ogrom butów, walizek, protez, okularów, zdjęć dzieci i dorosłych .Życie ludzi było uwłaczające i okrutne. Przecież to nikt inny, tylko: ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los”,wbrew temu, co głosi napis na głównej bramie: ,,ARBEIT MACHT FREI”.
Po chwili refleksji udano się do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, gdzie w pięknej scenerii miło spędzono czas.
Wreszcie nadeszła pora na aktywny wypoczynek w Parku Linowym w Krakowie- Pychowicach .Po przeszkoleniu przystąpiono do pokonywania przeszkód. Oczekujący mogli wypełnić czas grając w piłkę, różne gry i zabawy.Wszyscy byli usatysfakcjonowani, że udało się im przejść wyznaczony tor.
Dzień był pełen wrażeń, dlatego zasłużenie udano się na posiłek, zakupy… do ,,Bonarki”.
Pomimo późnego powrotu (21:15), wycieczkę uważa się za bardzo udaną, gdyż każdy doświadczył różnorakich wrażeń i emocji.
Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas.

Uczniowie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6151712300066680289?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

Może Ci się również spodoba