Wycieczka do Rytra i Piwnicznej

W poniedziałek 30 maja 2016 r. uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką nauczycieli: Beaty Myśliwiec, Ewy Wojtarowicz oraz Agnieszki Wiatr wybrali się na wycieczkę do Rytra i Piwnicznej. Celem wycieczki było poznanie środowiska geograficznego Beskidu Sądeckiego , kształtowanie kultury turystyki oraz wyrabianie sprawności fizycznej.

Plan wycieczki miał być nieco inny, ale niepewna pogoda sprawiła, że musieliśmy zrezygnować z wyjścia na Cyrlę. Zmieniliśmy przebieg trasy uznając , że wyjście w góry w czasie ewentualnej burzy może być zbyt niebezpieczne. Zwiedziliśmy Rytro-piękną miejscowość nad Popradem i Roztoczanką, z górującymi ruinami zamku rycerskiego z XII w. Następnie udaliśmy się do Piwnicznej Zdroju- tam zwiedziliśmy rynek ze studnią miejską a potem udaliśmy się na obiad .Spacerując po parku zdrojowym i próbując wody mineralnej „Piwniczanki” prosto ze źródła, podziwialiśmy wspaniałe widoki doliny Popradu i okalające ją pasma górskie. Mimo „uszczuplenia” trasy wycieczki, pokonaliśmy sporo kilometrów i wróciliśmy do domów bardzo zmęczeni , ale zadowoleni.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6293033690417574497?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba