Wycieczka do Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

23 maja 2017 roku w piękny słoneczny poranek dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej wraz z opiekunami – p. Mariolą Skoczeń i p. Anną Magiera wyruszyły na wycieczkę do Nowego Sącza. W planach mieliśmy zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego.

Pierwsza część wycieczki przebiegła w plenerze. Skansen położony jest w pięknym, rozległym parku. Idąc alejkami zwiedziliśmy stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, stary dwór i cerkiew. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła szkoła sprzed II wojny światowej. Podziwiały wystrój dawnych klas, dyscyplinę, fartuszki szkolne
i posłuchały ciekawych opowieści pana przewodnika.

Później zobaczyliśmy jak wyglądało miasto galicyjskie pod koniec XIX wieku. Oglądnęliśmy repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej. Dzieci szczególnie zaciekawiła stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta. Każdy mógł zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy.

Następnie wszyscy udaliśmy się ma pyszne lody do Argasińskich.

Dzięki tej wycieczce przenieśliśmy się na chwilę w odległą, ale jakże ciekawą przeszłość.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6426414882387138545?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba