Wycieczka do Zakopanego klasy III Gimnazjum

8 czerwca 2017 roku o godzinie 7:30 uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami – p. Marią Gryzło,  p. Katarzyną Sowa i  p. Wacławem Gucwa, wyruszyli na wycieczkę dwudniową na południe naszego kraju, do pięknego i malowniczego Zakopanego. Celem wycieczki było zrealizowanie  założonych zamierzeń, jak i umiejętne dostrzeganie piękna natury.

Około godziny 11:00 dotarliśmy na miejsce, pełni entuzjazmu i chęci do wędrówki przez górskie szlaki. Pogoda była wspaniała; ciepło, lekki wietrzyk i bezchmurne niebo, które towarzyszyło nam niemal przez cały dzień. Razem z naszym przewodnikiem zwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną, Schronisko, Przysłop Miętusi, Kościół Matki Bożej Fatimskiej i w końcu po 16  kilometrach wędrówki dotarliśmy do Jadamówki, gdzie zjedliśmy obiad i spędziliśmy „całą” noc.

Nazajutrz, po spożyciu śniadania, wyruszyliśmy szlakiem, który był nieco dłuższy, gdyż liczył on 28  kilometrów. Pogoda nie uległa żadnej zmianie, więc był to kolejny świetny dzień na wędrowanie. Zaczęliśmy od przejścia przez Dolinę  Strążyską. Następnie zdobyliśmy Sarnią Skałę, której droga na szczyt okazała się wyczerpująca. Mimo zmęczenia nie poddaliśmy się, a piękne widoki z góry wynagrodziły nasz trud dojścia na sam szczyt. Potem do zwiedzenia została nam skocznia narciarska tzw. Wielka Krokiew i Krupówki, gdzie mieliśmy chwilę czasu na zakupy pamiątek.

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń z wycieczki wróciliśmy do domu.

Może Ci się również spodoba