Wycieczka gimnazjalistów do Oświęcimia i Krakowa

W dniu 30 września 2013 r. dla klas II i III gimnazjum w Brzanie zorganizowano wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.

Wyruszyliśmy już przed godziną 5-tą rano, zapakowaliśmy się do autokaru ZIBI-TRANS i wyruszyliśmy w kierunku Oświęcimia. Małe zachwianie czasowe mieliśmy w okolicy Brzeska, gdzie musieliśmy pozwolić koleżance na złapanie świeżego powietrza, ale po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej.

W Oświęcimiu byliśmy tuż po ósmej spotkaliśmy się z naszą Panią przewodnik, która wręczyła nam słuchawki i poinstruowała jak mamy włączyć sprzęt by można było słuchać to co ma nam do przekazania. W wielkim skupieniu i zadumie słuchaliśmy opowieści o tym co zdarzyło się w Oświęcimiu i Brzezince w czasie II wojny światowej. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie te stosy włosów, protez, okularów i innych przedmiotów należących do ofiar holokaustu. W milczeniu wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Krakowa.

W Krakowie kolejna lekcja tym razem fizyka. W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ mogliśmy wykonywać różnego rodzaju doświadczenia i w ten sposób poznać prawa fizyki, bawiliśmy się świetnie czego dowód będzie można zobaczyć w TV gdyż udzieliliśmy wywiadu. Możemy stwierdzić, że takich LEKCJI NAM TRZEBA. Może jeszcze uda się pojechać i tak super bawić fizyką.

W drodze powrotnej oczywiście zatrzymaliśmy się w Brzesku w MC MAGDONALD-zie, gdzie wydaliśmy wszystkie pieniądze jakie mieliśmy.

Wycieczka była super wszystko się podobało. Dziękujemy naszym opiekunom a przede wszystkim organizatorowi.

Uczniowie klas II i III gimnazjum w Brzanie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5933602081509890977?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba