Wycieczka klas IV i V do Krakowa

W poniedziałek 27 maja 2013 r. grupa uczniów klas IV-V pod opieką nauczycieli: Beaty Myśliwiec, Wacława Gucwy i ks. Tomasza Gołąbka udała się na wycieczkę do Krakowa. Podróż minęła szybko i przyjemnie. 
Pierwszym punktem programu był Rynek Główny- największy średniowieczny plac Europy. 
W stylowych kramach Sukiennic uczniowie zakupili drobne przedmioty oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia na tle bogatej architektury zwiedzanego miasta. Aby poznać bliżej odległe czasy grupa szkolna udała się do Muzeum Podziemia Rynku znajdującego się właśnie pod Sukiennicami. 
Podziemia rynku krakowskiego to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa; ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających. 
Każda lekcja historii jest ciekawa ze względu na poznawanie przeszłości, ale ta lekcja prowadzona przez przewodnika różniła się od tych prowadzonych w klasie i pozwoliła uczniom w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. 
Kraków to nie tylko miasto muzeów i zabytków, ale również wspaniałej zabawy. Dlatego też następnym punktem wycieczki był Park Wodny, gdzie uczniowie mogli korzystać z różnych atrakcji- ciepła woda, kolorowe zabawki, zjeżdżalnie, jakuzi. Niepowtarzalna atmosfera relaksu, zabawy i bajkowego klimatu sprzyjała wszystkim. 
Wycieczka dała uczniom wiele radości i spory zastrzyk wiedzy.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/5883019514776858929?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba