Wycieczka klasy II i III Gimnazjum do Wrocławia

W dniach 16-17 maja 2018r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, brali w niej udział uczniowie II i III klasy gimnazjum. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Pani Beata Myśliwiec, Pani Ewa Wojtarowicz oraz Pan Tomasz Magiera.

Naszą dwudniową eskapadę rozpoczęliśmy o godzinie 4:00 spod Szkoły Podstawowej w Brzanie. Podróż trwała 6 godzin, więc już o 10:00 byliśmy na miejscu i rozpoczęliśmy zwiedzanie wraz z panem przewodnikiem. Jako pierwszy na naszej liście znalazł się Ostrów Tumski i przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów oraz poznaliśmy początki miasta. Następnie podziwialiśmy Muzeum Archidiecezjalne, Krzywą Wieżę oraz Bramę Kluskową, z którą wiąże się bardzo ciekawa legenda opowiedziana nam przez Pana przewodnika. Zobaczyliśmy też kościółek św. Idziego oraz zwiedziliśmy Katedrę pw. Jana Chrzciciela. Mówiąc o Wrocławiu trudno nie wspomnieć o krasnalach, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. Tego dnia zajrzeliśmy do wielu ciekawych miejsc: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kościół Najświętszego Imienia Jezus, Uniwersytetu Wrocławski, Stare Miasto itd. Jedną z największych atrakcji była wspaniała panorama miasta widziana z 49 piętra w Sky Tower. Później poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o wodzie w Hydropolis, które zakończyło zwiedzanie tego dnia. Po wielogodzinnych wędrówkach udaliśmy się na obiadokolację do restauracji „Pod Strusiem”. Nocowaliśmy w Moon Hostel. Chętni wybrali się jeszcze na wieczorny seans do kina „Nowe Horyzonty” na film „Deadpool 2” wraz z Panią Ewą Wojtarowicz. I tak zakończył się pierwszy dzień naszego pobytu we Wrocławiu. Następny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, a później wraz z Panem przewodnikiem udaliśmy się do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, a w nim przede wszystkim Afrykarium-Oceanarium. Zwiedziliśmy też Halę Stulecia oraz przepiękny Ogród Japoński. Jako ostatnią zobaczyliśmy Panoramę Racławicką, czyli nieodłączny punkt Wrocławia. Było nam bardzo szkoda opuszczać Wrocław, ale wszystko co dobre się kiedyś kończy. Droga powrotna umilana nam była występami Szymona Ojczyka oraz Pana Tomasza Magiery. Na pewno wszyscy uczestnicy będą dobrze wspominać Wrocław i miło spędzony tam czas.

Autor: Natalia Job
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6564267936499161921?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba