Wycieczka klasy piątej do Krakowa

Dnia 7 czerwca 2018 roku, klasa piąta SP w Brzanie (3 os.-kl.6, 4os.kl.2 Gim.) wraz z wychowawczynią Marią Gryzło i Panią Ewą Wojtarowicz, o godzinie 7:15, udała się na wycieczkę do Krakowa. Towarzyszyły też dwie mamy kl.5. Najważniejszym celem wycieczki był WAWEL- główna siedziba królów Polski oraz Park Linowy.

W Krakowie rozpoczęto przejście na Wzgórze Wawelskie szlakiem królewskim,tak jak to bywało przez stulecia. Ważni goście uroczyście wkraczali do Krakowa od strony placu Matejki, wjeżdżali przez Bramę Floriańską, mijając Rynek, ulicami Grodzką i Kanoniczną docierali do Wawelu. Na Wawelu, wraz z Panią przewodnik, przeniesiono się w odległe czasy i obejrzano: reprezentacyjne komnaty królewskie, skarbiec koronny(Szczerbiec), zbrojownię oraz wystawę,,Sztuka Wschodu”.

Po opuszczeniu miejsca królewskiego (jako niespodzianka),udano się do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu. Benedyktyni do Polski przybyli w początkach chrystianizacji (1044r.) To najstarszy zakon w całej Polsce. Na miejscu udano się do kościoła św. Piotra i Pawła,obejrzano drewnianą altanę, a w niej studnię głęboką na 40 metrów. Wokół rozlegał się piękny widok na Wisłę i okolice. Na zrelaksowanych i wypoczętych wycieczkowiczów czekały atrakcje w Parku Linowym. Pokonywane trudności dodały wielu wiary we własne siły i umiejętności.

Po wyczerpującej, ale przyjemnej zabawie udano się do McDonald’s, aby zaspokoić swoje żołądki. W miłej, wesołej,rozśpiewanej atmosferze przebiegał powrót do domu. O godzinie20:20, zakończono dzień pełen wrażeń, zarówno tych wychowawczych, edukacyjnych,sportowych,przyjemnych dla ciała i ducha.

Wycieczkę uważa się za udaną, a Panu kierowcy, Paniom, Uczestnikom należą się słowa uznania.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6565721414123810465?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba