Wycieczka w Pieniny

Dnia 25 maja 2017 roku o godzinie 7:00 klasa czwarta wraz z wychowawczynią, Panią Ewą Wojtarowicz oraz Mamami wyruszyła na wycieczkę w PIENINY. Celem wyprawy było zdobycie TRZECH KORON (982 m. n. p. m.), zwiedzenie Narodowego Zabytku Kultury-Klasztoru Kartuzów, Spływ Przełomem Dunajca oraz spacer po Szczawnicy. Wszyscy pełni entuzjazmu wyruszyli na szlak i osiągnęli zamierzony cel – zdobyli Trzy Korony, które tego dnia spowite były mgłą. Następnie zwiedzono Czerwony Klasztor na Słowacji. Jego bogata historia to dzieje dwóch najsurowszych zakonów w kościele rzymskokatolickim: kartuzów, którzy żyli tu w latach 1320-1567 i kamedułów w latach 1711- 1782.

Po trudach maszerowania udano się do KROŚCIENKA na syty posiłek w restauracji „U Walusia”. Ze względu na pogodę zmieniono plan i udano się do SZCZAWNICY. Tam podziwiano to urokliwe uzdrowisko jadąc kolejką na PALENICĘ. Spacer po Szczawnicy przyniósł wiele różnorakich wrażeń (zwiedzanie Pijalni, Parku Miejskiego, Uzdrowiska, spotkanie współczesnego „Janosika”, itp.).

Finał dnia to zakupienie pamiątek, prezentów dla siebie i bliskich. Zmęczeni, jednak bardzo radośni i szczęśliwi wycieczkowicze wyruszyli w drogę powrotną. Wycieczkę uznano za udaną, fantastyczną, pełną wrażeń.

UCZNIOWIE

 [pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6425474120037686593?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Może Ci się również spodoba