Wyjazd do kina na film Tarapaty

9 listopada uczniowie klasy VI i IV wybrali się na wycieczkę do kina „Helios” w Nowym Sączu na film „Tarapaty”.

„Tarapaty” to film o przyjaźni i przygodzie, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Główną bohaterką jest Julka, która zamiast lecieć do rodziców w Kanadzie, spędza wakacje u ciotki w Warszawie. Tam poznaje Olka i razem szukają tajemniczego skarbu. Celem wycieczki było nie tylko obejrzenie filmu: poznanie jego fabuły, podziwianie gry aktorskiej, ale też zintegrowanie zespołów klasowych, zacieśnienie przyjaźni wewnątrzklasowej, oderwanie się choć na chwilę od codzienności, rozrywka, dobra zabawa.  Po obejrzeniu seansu filmowego udaliśmy się do Miasteczka Galicyjskiego. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało ono pod koniec XIX wieku. Oglądnęliśmy repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej. Dzieci szczególnie zaciekawiła stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta. Każdy mógł zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy. Była to mała podróż w odległą, ale jakże ciekawa przeszłość.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały  nauczycielki: Ewa Wojtarowicz i Agnieszka Wiatr.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6488953821983328593?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

 

Może Ci się również spodoba