Wyjazd klasy piątej do Teatru w Tarnowie

Dnia 11 października uczniowie klasy piątej w Brzanie wraz z wychowawczynią Marią Gryzło i Panią Beatą Myśliwiec udali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie adaptacji pt. „Tajemniczy ogród” według reżyserii Tomasza Obary. Spektakl poruszył serca widzów, gdyż ukazał problemy: chorego dziecka – Colina, samotności i pustki dzieci pozbawionych miłości – Mary Lennox (w ogóle brak rodziców) i Colina. Colin nie wychodzi ze swojego pokoju, jest przekonany, że ojciec nie tylko go nie kocha, ale wręcz nienawidzi.  Pod wpływem różnego rodzaju zdarzeń, sztuka przeradza się w kiełkującą miłość.

Kolejnym etapem był Mc Donald’s, gdzie uczestnicy mogli się posilić przed dalszą drogą. Ostatnim punktem było pokonanie trasy na Górę św. Marcina. To wzgórze (384 m. n. p. m.)położone na południowy wschód od centrum Tarnowa. Nazwa góry (zwana Marcinką), pochodzi od zabytkowego kościoła św. Marcina w obecnej wsi Zawada. W wyniku badań archeologicznych odkopano pozostałości gotyckiego zamku, zbudowanego przez Spytka z Melsztyna. W czasie najazdu węgierskiego w 1441 roku- zamek został zdobyty i zniszczony. Odbudował go kasztelan krakowski Jan Amor Tarnowski w połowie XV wieku. W latach 80-tych XX wieku odkryto pozostałości grodziska wczesnośredniowiecznego z X -XI wieku.

Paniom, Panu Kierowcy, uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę i mnóstwo wrażeń. Wycieczkę uważa się za udaną – nawet pogoda była łaskawa.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6475936972064382145?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba