XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

W dniu  24  maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów Gimnazjum Powiatu Gorlickiego. Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Szkoła Podstawowa w Bobowej.

W konkursie wzięło udział 20 gimnazjalistów – laureatów etapu gminnegoktórzy rozwiązywali test, opracowany przez niezależną komisję konkursową. Tematem przewodnim była „Historia i działalność Ligi Ochrony Przyrody w aspekcie ochrony środowiska”, gdyż w tym roku obchodzimy jubileusz 90-lecia LOP. W czasie, gdy komisja konkursowa oceniała prace uczniów,  uczestnicy konkursu wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach. Po powrocie z Muzeum dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród. Nagrody wręczał Burmistrz Bobowej pan Wacław Ligęza.  Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum w Bobowej – Gabriela Magiera.  Gimnazjum w Brzanie reprezentowała Kinga Śliwa – uczennica klasy 3 gimnazjum, która zajęła w tym konkursie 4 miejsce. Gratulujemy!!
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110787038875836407451/albumid/6560539023164548321?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

 

Może Ci się również spodoba