Zuzanna Pater z kl. II Gimnazjum Finalistką Małopolskiego Konkursu Historycznego

„Polska w dobie królów elekcyjnych (1573-1795) na tle wydarzeń z historii powszechnej” to zasadniczy temat tegorocznego konkursu historycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa małopolskiego.

Konkurs był trzyetapowy, a uczestnicy musieli się wykazać wiedzą i umiejętnościami:

 1. Etap szkolny – obowiązywał zakres wiedzy określony w podstawie programowej dla przedmiotu historia dla uczniów dotychczasowych gimnazjów (od prehistorii do zakończenia I wojny światowej).
  Do tego etapu konkursu w naszej szkole przystąpiło 7 uczniów, a najlepiej z zadaniami poradziła sobie Zuzanna Pater uzyskując 89 % punktów możliwych do zdobycia. To pozwoliło jej zakwalifikować się do etapu rejonowego.
 1. Etap rejonowy – obowiązywały wiadomości z etapu szkolnego oraz dodatkowa literatura poszerzająca zakres wiedzy o dziejach Polski w okresie panowania królów elekcyjnych.
  Na tym etapie Zuzia również świetnie sobie poradziła z zadaniami konkursowymi  i powtórzyła wynik z etapu szkolnego, uzyskując  – 89 %, a tym samym uzyskała kwalifikacje na etap wojewódzki.
 1. Etap wojewódzki – obowiązywały wiadomości z dwóch pierwszych etapów oraz informacje zawarte w dodatkowej literaturze ukazującej bliżej sytuację Polski
  w wiekach od XVI do XVIII na tle historii powszechnej.
  Etap wojewódzki odbył się w dniu 5 marca 2018 r. w XLI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Konkurs na tym poziomie pisało 95 uczniów z całej Małopolski.
  Zuzia bardzo dobrze napisała test uzyskując tytuł FINALISTY.

Opiekunem naukowym uczennicy jest dyrektor szkoły, Andrzej Skórski.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie, Jej Rodzicom i opiekunowi uzyskania tytułu finalisty tegorocznego konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Może Ci się również spodoba